Důležité Novinky

Pobožnost za všechny věrné zemřelé

Jako každým rokem i letos je přelom října a listopadu ve znamení vzpomínek na všechny věrné zesnulé. Za obvyklých podmínek je možné získat plnomocné odpustky pro duše v očistci. V celé církvi v čase od 1. 11. do 8. 11., v České republice navíc díky výjimce i v období od 25. 10. do 31.10.
Datum konání akce
1. 11. - 4. 11. 2018

Jako každým rokem i letos je přelom října a listopadu ve znamení vzpomínek na všechny věrné zesnulé.

Za obvyklých podmínek je možné získat plnomocné odpustky pro duše v očistci. V celé církvi v čase od 1. 11. do 8. 11., v České republice navíc díky výjimce i v období od 25. 10. do 31.10.

 

Jak získat odpustky pro duše v očistci?

1. listopadu odpoledne a 2. listopadu po celý den můžete při návštěvě kteréhokoliv kostela získat plnomocné odpustky přivlastnitelné pouze duším v očistci. Kromě obvyklých podmínek (sv. zpověď, sv. přijímání, modlitba na úmysl Svatého otce a vyloučení veškeré náklonnosti k jakémukoliv hříchu, a to i všednímu) je podmínkou pomodlit se při návštěvě kostela modlitbu Páně a Vyznání víry.

Od 1. do 8. listopadu můžete získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné jen duším v očistci, jestliže po splnění  obvyklých  podmínek  navštívíte hřbitov a pomodlíte se tam třeba jen v duchu za zemřelé. V ostatních dnech lze při návštěvě hřbitova získat takovýmto způsobem odpustky částečné.

Svátost smíření není nutné přijímat každý den. Stačí ji vykonat před začátkem týdne modliteb za zemřelé, v jeho průběhu, nebo až v dalších dnech po jeho skončení. Svaté přijímání a modlitba na úmysl Svatého otce jsou nutné každý den, kdy chcete plnomocný odpustek získat.

Pobožnosti na hřbitovech - "Dušičkový maraton" v naší farnosti:

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.