Koncerty - Akce

Seznam koncertu, akci pořádaných v rámci projektu č. 92: "Kostel sv. Jana Křtitele - místo bez hranic", spolufinancovaných Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v programu Přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014-2020

Seznam koncertu, akci pořádaných v rámci projektu č. 92: "Kostel sv. Jana Křtitele - místo bez hranic"

Muzikoterapie gospelem

-13. 10. 2018

Zveme na další koncert v rámci projektu č. 092 „kostel sv. Jana Křtitele – místo bez hranic“, tento krát ve skalenském kostele rozezní gospelový zpěv v podání známe skupiny Touch of Gospel z Plzně pod vedením Michala Beránka.

Koncert proběhné v kostele sv. Jana Křtitele ve Skalné v sobotu 13. října 2018 od 15:00 hodin

Pokračování

Muzikálové a filmové doteky -18. srpna 2018

Kostelem sv. Jana Křtitele ve Skalné zněly muzikálové a filmové melodie.

Nejznámější melodie ze světových filmů a muzikálů zazněly v sobotu 18. srpna v kostele ve Skalné. Posluchači vyslechli písně v podání Miši Noskové a starosty Nového Kostela Oto Teubera.

Koncert byl pořádán v rámci projektu č. 92 „kostel sv. Jana Křtitele – místo bez hranic“ spolufinancovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální  rozvoj v programu Přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014-2020

Pokračování

 

 

Skalenské poutní slavnosti 

- 23. července 2018

V sobotu 23. června se ve Skalné konala slavnostní pouť ke sv. Janu Křtiteli. Den plný bohatého programu, skvělé zábavy a chutného jídla začal ve 12:30 v kostele sv. Jana Křtitele slavnostní mší svatou jako poděkování za Boží požehnání a to pro ochranu obyvatel města Skalná a okolí. Hlavním celebrantem byl J. M. Filip Zděněk Lobkowicz Opraem, tepelský opat.

Pokračování

 

Symfonický koncert „Filmová hudba“ v podání Chursächsische Philharmonie Bad Elster - 12. května 2018

Během května se na plakátech nejenom ve Skalné objevil Charlie Chaplin a přímo ve Skalné v kostele svatého Jana Křtitele zněla během krásného sobotního odpoledne 12. května od 16ti hodin filmová hudba. O nezapomenutelný zážitek se v rámci projektu č. 92 postaralo Kursaské  klavírní trio z Bad Elsteru.

Pokračování

Symfonický koncert „Barokní hudba“ v podání Chursächsische Philharmonie Bad Elster

- 7. dubna 2018

V sobotu 7. dubna 2018 zazněl další, v pořadí již třetí koncert smyčcového kvinteta Chursächsische Philharmonie (Kurfiřskosaská filharmonie) z německého Bad Elsteru v neo-barokním kostele sv. Jana Křtitele ve Skalné v rámci projektu č. 92 – Místo bez hranic. Tentokráte nesl koncert název „Barokní hudba“, který soubor odehrál celý v slušivých barokních kostýmech s bílými parukami.

Pokračování 

"Vánoční koncert“ v podání ženského pěveckého sboru "Luběnky"  - 29. prosince 2017

Římskokatolická farnost Skalná ve spolupráci s městem Skalná uspořádali poslední pátek roku 2017, 29. prosince od 17.00 hodin další z koncertů v rámci projektu č. 92. Tentokrát návštěvníci mohli slyšet krásné Vánoční písně v podání ženského pěveckého sboru Luběnky. 

Pokračování

Adventní koncert s dechovou hudbou Egerländer Musikanten Ebelsbach - 9. prosince 2017

Slavnostně vyzdobeným skalenským kostelem svatého Jana Křtitele zněl adventní koncert v podání dechového souboru Egerländer Musikanten Ebelsbach. Posluchači si mohli vyslechnout známé i méně známé vánoční melodie. Repertoár Egerländer Musikanten Ebelsbach je široký, hrají koncertní díla, operetní melodie i lidovou hudbu.

Pokračování

"Vsaď život na Krista" - koncert skupiny KOINONIA s Plzně - 14. října 2017

Tentokrát název akce zněl „Vsaď život na Krista“ a program byl připraven od ranních hodin. Na faře ve Skalné došlo k setkání mládeže. Za zmínku stojí bohatý program, kterému přálo skvělé slunečné počasí.

V Kostele, kde program pokračoval i pro širokou veřejnost vystoupila tentokrát kapela Koinonia z Plzně.

Pokračování

Symfonický koncert „Sen noci svatojánské“ v podání Chursächsische Philharmonie Bad Elster - 12. srpna 2017

První koncert umělců z Chursäschsische Philharmonie Bad Elster s názvem Malá Noční hudba měl veliký úspěch. Pro přítomné návštěvníky se stal balzámem na srdci a toho, jak víme, není nikdy dost. A tak se v kostele sv. Jana Křtitele ve Skalné objevili tito skvělí muzikanti znovu. Tentokrát na akci s názvem „Sen Noci Svatojánské“. V sobotu 12. srpna od 17:00 hodin mohli návštěvníci zaslechnout skvělé skladby, jako právě Sen Noci Svatojánské, z opery Královna Víl, od nejvýznamnějšího anglického barokního skladatele Henryho Purcella...

Pokračování

Symfonický koncert „Malá noční hudba“ v podání Chursächsische Philharmonie Bad Elster - 15. července 2017

​Název „Malá noční hudba“ se nejčastěji používá jako označení skladby „Serenáda č. 13 G-dur“ od W. A. Mozarta, kterou Mozart složil pro smyčcové kvarteto a kontrabas a která se po jeho smrti proslavila po celém světě...

Pokračování

Poutní oslava k ctí sv. Jana Křtitele ve Skalné - 24. června 2017

Po mši svaté se plynule přešlo na kulturní program, který byl velice pestrý, a který přilákal mnoho návštěvníků. Představil se oblíbený ženský sbor Luběnky, který provázel i bohoslužbu, dále byla k vidění interaktivní pohádka, do které byly vtaženy především diváci z řad dětí s názvem "Noemova Archa". Zahráli ji umělci ze skupiny "Koinonia Jan Křtitel" Poté přišla na řadu bluesová skupina z Plzně "Old school band". Svůj talent představily i místní tradiční tanečnice lidových a country tanců "Trnky - Brnky". Jako sólová zpěvačka se představila Katty Butaki a nakonec diváky rozproudila i místní skupina "Audioband".

Pokračování

Velikonoční koncert gotické hudby - Musica Vagiantum -16. dubna 2017

Na Boží hod velikonoční, což připadalo na 16. dubna 2017, od 16.00 hodin jsme poslechli gotickou hudbu v podání hudebního seskupení MUSICA VAGANTUM. 
Tento soubor se věnuje interpretaci převážně gotické, ale i renesanční hudby, a to takové, jakou hráli a zpívali potulní studenti, neboli „vaganti“, takže ani tento kulturní zážitek si rozhodně nenechali jsme si ujít.

Pokračování

Velikonoční soutěž: „Velikonoce v Čechách a v Bavorsku“ 

21. 4. 2017 děti z mateřské a základní školy ve Skalné společně s dětmi z dětského domova sv. Josefa v Neusorgu soutěžily ve třech věkově oddělených kategoriích o nejlepší výrobky zachycující tématiku Velikonoc. Tato soutěž byla též součástí projektu č.92 – Kostel sv. Jana Křtitele – „Místo bez hranit“ a nutno dodat, že jejich díla se opravdu povedla. Atmosféra se nesla v přátelském a veselém duchu. V mezičase nás děti těšily svým vystoupením. Zaznělo mnoho písní, básniček a dokonce nám zatačnila děvčata s hudebně pohybového kroužku, který vede pí. učitelka Kateřina Davidová a rozproudily tak celý sál. Už nyní se těšíme na další ročník.

Pokračování

Slavnostní zahájení projektu č. 92: „Kostel sv. Jana Křtitele – místo bez hranic“

 - 19. března 2017

Slavnostní zahájení projektu č. 92 v rámci přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko, cíl EÚS 2014 – 2020 "kostel sv. Jana křtitele - místo bez hranic" 

Pokračování

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.