Novinky Ohlášky
4. 10. 2018

Výzva Svatého otce Františka věřícím

(přečtěte prosím tuto výzvu Svatého otce v závěru bohoslužeb 7. října 2018)

V Plzni dne 4. října 2018

Č. j. 3509/2018

Milé sestry a milí bratři,

Svatý otec prosí věřící celého světa o modlitbu, aby svatá Matka Boží chránila svým pláštěm církev před útoky Zlého, a zároveň ji vedla k vyznání vin, pochybení a zneužití, spáchaných v přítomnosti i minulosti. Vyznání vin a odpuštění povede k obnovení sil, které vezmou zlu expanzivní sílu.

Rozhodl se proto vyzvat všechny věřící po celém světě k tomu, aby se během měsíce října modlili každý den modlitbu růžence, a spojili se tak jako Boží lid ve společenství a v pokání a prosili Matku Boží a sv. Michaela archanděla o ochranu církve před ďáblem, kterému jde vždy o to, aby nás oddělil od Boha a rozdělil mezi sebou navzájem. Zároveň žádá, abychom modlitbu růžence uzavřeli modlitbou „Pod ochranu tvou…“ a „Svatý Michaeli, archanděli…“.

I já se připojuji k této výzvě a prosím Vás z celého srdce, abychom se semkli a modlili se v naší diecézi společně, prosili o odpuštění za naše selhání osobní, i ty, které neseme jako společenství.

+ biskup Tomáš Holub