Betlémské světlo 2018

Datum konání akce
23. 12. - 24. 12. 2018

Svícen se zapálenou svíčkou neodmyslitelně patří k dekoraci vánočního stolu. V mnoha rodinách se již stalo tradicí, že vánoční svíčku rozsvěcuje Betlémské světlo. Malý plamínek, zažehnutý poprvé v roce 1986 v jeskynní kapli Narození Ježíše Krista v dalekém Betlémě, se každoročně díky pomoci skautů, hasičů i mnoha dobrovolníků dostává do celé Evropy.

Původně měl sloužit jako originální a přátelské poděkování všem lidem, kteří v rakouském Linci pomohli dobročinné nadaci Světlo ve tmě.

Nechme se oslovit plamínkem, který se nám dává do rukou podobně jako se Marii a Josefovi dal do rukou Bůh narozený v betlémské stáji.

Nechme se oslovit radostí a nadějí, které do temnot vždy přináší i sebemenší světlo. 

Do Skalné připutuje Betlémské světlo v pátek 23. prosince, aby se na Štědrý den mohlo dostat do vašich rodin, na vánoční stůl, aby mohlo šířit radost z jednoho neobyčejného narození, které přineslo pokoj lidem dobré vůle.

Na 4. adventní neděle 23. prosince si pro hřejivý plamínek můžete přijít do kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné v době od 10:00 do 17:00.

Abyste světlo mohli bezpečně donést domů, postačí, když budete mít svíčku, která bude chráněna před větrem – třeba ve sklenici od marmelády. Když k ní přiděláte z drátu ouško, nebude vás sklenice pálit do rukou.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.