Důležité

Varhanní koncert ve Skalné

Datum konání akce
3. 8. 2019 (17:00 - 18:30)

  Skoro v každém kostele je tajemné místo, kam se jen tak někdo nedostane. A komu se to povede, pak většinou umí zpívat nebo ovládat tu spoustu kláves pro ruce i nohy a také další táhla, čudlíky či, jak se to všechno jmenuje - zkrátka, kdo umí hrát na nástroj zvaný varhany.

  Že tento nástroj neslouží jen k liturgii, tedy k doprovodu mše svaté nebo koled o vánocích, se můžete přesvědčit v sobotu 3. srpna 2019, kdy se ve skalenském kostele rozezní varhany pod rukama i nohama paní profesorky Jitky Chaloupkové z Plzně. Působila jako dlouholetá pedagožka varhanní hry na konzervatořích v Plzni i Českých Budějovicích, dodnes obětavě slouží jako varhanice v katedrále sv. Bartoloměje, můžete ji slyšet i na mnoha jiných místech nejen v naší diecézi.

  Co všechno se dá vyloudit z varhan v kostele Jana Křtitele ve Skalné uslyšíte, pokud přijdete na koncert 3. 8. 2019. První tóny se rozezní v 17:00hod.

Koncert je spolufinancovány Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v programu Přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014-2020

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.