Pouť
29. 11. 2018

Poutní zájezd farnosti – návštěva Svaté země

Ve dnech 5 –13. 11. 2018 se uskutečnil životní zájezd pro mnoho našich farníků (asi 20) do Svaté země, jehož duchovní doprovod činil náš P. Piotr. Průvodcem byl další kněz, P. Marek. Zájezd byl organizován cestovní kanceláří Palomino. Byl zajištěn i mikrobus z Lubu a Skalné do Prahy na letiště a zpět. Letěli jsme do Tel Avivu, v Izraeli nám byl k dispozici opět autobus. Ubytování bylo skvělé, a to v hotelu Parajs v Betlémě. Betlém je dnes téměř součástí Jeruzaléma, avšak obehnán s přísně střeženou hranicí autonomní palestinské oblasti. Každý den jsme navštěvovali významná biblická místa (chrám Božího hrobu v Jeruzalémě, Getsemanská zahrada – bazilika Národů, Hora Blahoslavenství, Nazaret – bazilika Zvěstování apod.), kde jsme také slavili mší sváté. Obzvlášť působivý byl den programu (v Jeruzalémě). Na mnoha místech jsme se setkávali s bohoslužbami, modlitbou křížové cesty. Počasí nám velmi přálo, dokonce jsme okusili i koupáni v Mrtvém moři.

Pokud jde o bezpečnost, nepocítili jsme ani náznak nějakého ohrožení. Ani židé ani arabové nemají důvod turisty ohrožovat. Naopak se snaží je oslovit (např. rusky anebo i polský) kvůli prodeji suvenýrů.

Každému přeji, aby aspoň jednou za život podstoupil tu osobní a finanční oběť a neváhal se do Svaté země vydat. Byli mezi námi jak mladí tak senioři přes 70 let a všichni to přežili a jistě nelitují. Velký dík všem, který náš zájezd iniciovali. 

Fotogalerie:

Mix fotografií od různých fotografů je k dispozici  přímo z těchto odkazů:

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.