Ohlášky

Program bohoslužeb září 2021

Křesťanská nutnost volit dobro.

Milí přátelé a sousedé z obou farností – Chebu a Skalné. Jsem mezi vámi již přes měsíc, někteří se ještě neznáme, někteří trochu a další už pěkných pár let i desetiletí. Dokonale nás zná však náš Pán. A pokud budeme jeden druhého vidět Jeho očima, tak se trapně nespleteme. Máme opět docela slušnou příležitost posloužit naší vlasti osobní odpovědností při volbách. Věřím, že to SPOLU s Boží pomocí dokážeme. Česku dnes nikdo netleská. Jsme vyhlášení sobci Evropy, kteří směrem k Bruselu jen natahují ruku a zároveň ústy Babiše nadávají, že dostávají málo a špatně. Co se to s námi stalo? Jak jsme mohli zapomenout, odkud jsme vyšli? Jak a koho to lidé volí? Je jim fuk, co se v zemi děje? Nezajímají se? Stačí výmluva, že demokratičtí politici zklamali? Že nebyli ideální, kradli a podváděli? Stačí výmluva, že jsme nešli po revoluci rovnou do ráje? Lidé, kterým vývoj v Česku leží na srdci, zažívají pocit bezmoci. Jak mi napsala jedna spolupracovnice ve věznici: „Nebojím s Covidu, nebojím se lupičů, z čeho však strach mám, to je z hloupých voličů!“ Do toho dezinformace mající mnohdy původ v Rusku a řetězové maily nadité šíleným obsahem, plné lží, pomluv a sprostoty kopírující prezidenta. Miliony voličů byly lhostejné k budoucnosti téhle zemičky. Nechaly se manipulovat, odmítaly myslet. Ti nelhostejní se ptají: Co máme dělat? Jak se bránit? Pandemie zabránila masovému shromažďování a najednou potichu vyklouzáváme z demokracie. Je fascinující a pekelně nezdravé, jak stát ovlivňuje jeden nemocný, mstící se člověk. Daří se mu znehodnotit, zašpinit, znechutit vše, čeho jsme dosáhli. Budeme vybírat mezi svobodou a autoritářstvím, mezi parlamentní demokracií a pseudoprezidentským systémem. Více než jindy půjde o budoucnost téhle nešťastné, slabé země, která se stala ideálním pokusným prostorem pro Putina a další.

Milí, možná jsem měl napsat něco o sobě, abyste na mé působení byli trochu přepravení, byť je ukrácené mou službou ve vězení 3 až 4 dny v týdnu. O tom až jindy. Nyní bych vás (i sebe) rád povzbudil slovy svatého Pavla: „Těm, kteří milují Boha, všecko napomáhá k dobrému.“(Řím 8,28). Tak žádnej strach, vždyť „dokonalá láska strach vyhání!“(1.J4,18).

Jo, a zveme vás v úterý 28.9.2021 v 10:00 hodin do kostela sv. Václava na poutní mši svatou s posezením na faře v Chebu poté, tam si můžeme říci víc.

Váš – výpomocný kněz já ša (jára šašek).

K nejbližšímu programu bohoslužeb

Bohoslužby během září - listopad 2021:

8:00 PLESNÁ
9:30 SKALNÁ 
11:30 LUBY
1. a 3. sobota měsíce - 11:00 - KOPANINA (na faře)

Úterý - 17:00 - LUBY - fara: mše sv., růženec, chvíle s Biblí.

1. pátek v měsíci: SKALNÁ - 16:00 - sv. pokání + adorace + mše sv. + spolčo

Další akce a setkávání mimo pravidelný pořad:

pátek 17. 9. - 18:00 - LUBY - Varhanní koncert Adama Viktory

sobota 18. 9. - 7:00 - LUBY - náměstí - Pěší pouť do Chlumu sv. Maří, kde bude ve 13:00 mše svatá s Mons. Josefem Žákem (paralelní putování místo do Tetína za sv. Ludmilou).

úterý 28.9. - 10:00 - CHEB - kostel sv. Václava - Poutní slavnost s posezením na faře poté.

sobota 16.10. - 10:00 -TEPLÁ klášterní kostel -Mše sv. s Mons. Pepíčkem Žákem a dalšími pro rumunské čechy z Banátu a další program, včetně povídání, občerstvení atd., také od 9:15 možnost sv. pokání.

sobota 27.11. - 15:00 - LUBY - poutní slavnost sv. Ondřeje se svozem z dalších obcí farnosti

Čas pro vás vždy půl hodiny před mší sv., nebo dle domluvy!

Středa – pátek není kněz ve farnosti (+ 2. a 4. sobota měsíce), služba kaplana ve věznici Kynšperk n.O. (tel. 352306207).

Kontakt : sasajara@seznam.cz, tel. 607202127 – váš – já ša

Viz také:

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.