Světové dny mládeže 2023 v Lisabonu. Biskupství plzeňské nabízí finanční příspěvek mladým lidem z diecéze.

Datum konání akce
26. 7. - 6. 8. 2023
Světový den mládeže je setkání mladých lidí z celého světa s papežem. Je to také pouť, oslava mládeže, vyjádření univerzální církve a intenzivní okamžik evangelizace pro svět mladých. Přestože je jasně patrná jeho katolická identita, Světový den mládeže otevírá své dveře všem bez ohledu na to, jak jsou církvi blízcí nebo vzdálení. Na termín 1. - 6. srpna 2023 zve na Světové dny mládeže papež František do Lisabonu. Pro mladé lidi z plzeňské diecéze nabízí Biskupství plzeňské významný finanční příspěvek. Bližší informace najdete níže.

 

Na setkání se mohou přihlásit mladí ve věku 16–30 let. Mladší 18 let musí vyplnit kartu mladších s osobou, která za ně ponese odpovědnost. Starší 30 let se mohou hlásit pouze do přípravného týmu.

Existují dvě varianty prožití Světových dnů mládeže:
Poutní balíček SDM a Dny v diecézích (26. 7.–6. 8.)
; společnou leteckou dopravu do Portugalska a zpět (ubytování; strava; veškerá doprava - letecky z ČR do Portugalska + z letiště na Dny v diecézi a zpět do Lisabonu + MHD Lisabon; pojištění; vybavení poutníka (předpokládaný obsah: taška, pláštěnka, šátek, …) a vstup na mezinárodní i český program)

- odhadovaná celková cena 22 000 Kč

Poutní balíček SDM (1. 8.–6. 8.); společnou leteckou dopravu do Portugalska a zpět (ubytování; strava; doprava - letecky z ČR do Portugalska + MHD Lisabon; pojištění; vybavení poutníka (předpokládaný obsah: taška, pláštěnka, šátek, …) a vstup na mezinárodní i český program)

- odhadovaná celková cena 20 000 Kč

Přihlašování ZDE.

Veškeré informace najdete na českých stránkách Světových dnů mládeže ZDE.

Příspěvek na Světové dny mládeže v Lisabonu

Biskupství plzeňské nabízí příspěvek 17 000 Kč pro ty mladé, kteří žijí a účastní se života v plzeňské diecézi, příspěvek je určen na Poutní balíček SDM a Dny v diecézích (26. 7.–6. 8.) ve skupině plzeňské diecéze (více informací v příloze níže).

Celková odhadovaná částka pro účastníka činí 22 tisíc Kč, při přihlášení a zaplacení zálohy do 20. prosince.

Poté, co se zájemce přihlásí na stránkách akce a zaplatí zálohu, je možné požádat o příspěvek, v případě odsouhlasení za něj bude zaplacen doplatek jako příspěvek biskupství.

Zájemce o příspěvek musí poslat žádost na Diecézní centrum mládeže (nejlépe mailem: dcm@bip.cz), uvede jméno, bydliště, telefon, farnost a jméno toho (faráře či jiné osoby), která nám jej může doporučit.

O poskytnutí příspěvku rozhoduje generální vikář, na poskytnutí není právní nárok.

O rozhodnutí budete informováni do 14 dní od zaslání žádosti.

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.