Koncert Pouť Setkání
24. 7. 2018

Poutní oslava k ctí sv. Jana Křtitele ve Skalné 23. 6. 2018

Skalenské Poutní Slavnosti

 

 

V sobotu 23. června se ve Skalné konala slavnostní pouť ke sv. Janu Křtiteli. Den plný bohatého programu, skvělé zábavy a chutného jídla začal ve 12:30 v kostele sv. Jana Křtitele slavnostní mší svatou jako poděkování za Boží požehnání a to pro ochranu obyvatel města Skalná a okolí. Hlavním celebrantem byl J. M. Filip Zděněk Lobkowicz Opraem, tepelský opat.

​Program poté pokračoval na netradičním místě a to na hradě Vildštejn přímo na nádvoří. V kostele totiž probíhá rekonstrukce a tak kvůli lešení a materiálům na stavbu tentokrát celý doprovodný program byl přesunut právě na hrad.

​Celé odpoledne bylo plné skvělých hudebních vystoupení, to první si návštěvníci užili v podání ženského pěveckého sboru Luběnky z Lubů, přesně v 14:00 hodin. Od 15:00 hodin Luběnky na pódiu vystřídala plzeňská kapela VSNS. Od 16:00 hodin zazpívala k potěšení na srdci a duši Katty Butaki a až do večerních hodin od 18:30 zahrála nejenom k poslechu ale hlavně k tanci kapela Hromosvod z Lubů.

​I přes chvílemi nepříznivé počasí, si několik desítek návštěvníků sobotní poutní odpoledne ve Skalné skvěle užilo a nezbývá než se těšit opět příští rok. 

 

 

 


 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.