Koncert
12. 5. 2018

Symfonický koncert „Filmová hudba“ v podání Chursächsische Philharmonie Bad Elster

Symfonický koncert „Filmová hudba“ v podání Chursächsische Philharmonie Bad Elster

- 12. května 2018


Během května se na plakátech nejenom ve Skalné objevil Charlie Chaplin a přímo ve Skalné v kostele svatého Jana Křtitele zněla během krásného sobotního odpoledne 12. května od 16ti hodin filmová hudba. O nezapomenutelný zážitek se v rámci projektu č. 92 postaralo Kursaské  klavírní trio z Bad Elsteru.

Právě Charlie Chaplin se objevil ve Filmu Limelight česky Světla Ramp a v tomto filmu z roku 1952 nejenom hrál, napsal scénář i ho režíroval ,ale právě pro tento film Chaplin složil hudbu včetně  krásného pomalého valčíku ,který návštěvníci tohoto koncertu mohli slyšet také, stejně jako teď vy!

Hans Hendrig Weeding - jméno tohodle pianisty je spjato s nedalekým neměckým městem Bad Elster a i on složil známou skladbu do filmu Letní láska! Chybět nemohla ani osudová melodie z Lovestory! 

Zazněla i krásná a také známá melodie z filmu Schindlerům seznam od Johna Williamse

A kdo by neznal film Forrest Gump a v něm hudbu od Alana Silvestriho………

Koncert byl zakončen skladbou od Jaye Livingstona a Raye Evanse Que sera ,sera…...a jako přídavek zazněla Měsíční řeka od Henry manchiniho z filmu Síndaně u Tiffanyho!

Za mě osobně tohle byl tohle jeden z největších hudebních zážitků, a pokud jste na žádné z akcí nebyli, měli byste to určitě napravit!

A už 23. června se ve Skalné, můžete těšit na tradiční pouť ke sv. Janu Křtiteli. Víc informací se dozvíte ve videoupoutávce, kterou pro vás chystáme.

Pokud chcete kostelu sv. Jana Křtitele pomoci i vy, připojte se prosím k veřejné sbírce a rádi vás přivítáme na dalším koncertě. Těšíme se, neviděnou!!!!!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.