Koncert
16. 4. 2017

Velikonoční koncert gotické hudby - Musica Vagiantum -16. dubna 2017

 

Velikonoční koncert gotické hudby - Musica Vagiantum -16. dubna 2017

Díky Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko, Cíl EÚS 2014 – 2020, číslo projektu: 92 „KOSTEL SVATÉHO JANA KŘTITELE – MÍSTO BEZ HRANIC“, mohli jsme se těšit na další zajímavou kulturní akce. Na Boží hod velikonoční, což připadalo na 16. dubna 2017, od 16.00 hodin jsme poslechli gotickou hudbu v podání hudebního seskupení MUSICA VAGANTUM. 
Tento soubor se věnuje interpretaci převážně gotické, ale i renesanční hudby, a to takové, jakou hráli a zpívali potulní studenti, neboli „vaganti“, takže ani tento kulturní zážitek si rozhodně nenechali jsme si ujít.


 

Záchrana kostela sv Jana Ktitele ve Skalné 2díl

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.