Koncerty
3. 12. 2018

Kostel Sv. Jana Křtitele slavnostně požehnán

V neděli 25. listopadu 2018 proběhlo slavnostní požehnání opraveného kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné.

Akci uspořádala Římskokatolická farnost Skalná ve spolupráci s městem Skalná.

Nedělní dopoledne zpříjemnily v kostele nádherné melodie harfy, které zahrála Zbyňka Šolcová. Přítomna byla starostka města Skalná Rita Skalová i starosta partnerské obce Neusorg Peter König.

V 11.30 proběhla slavnostní mše svatá s požehnáním opravenému kostelu v doprovodu mužského pěveckého sboru z Neusorgu. Hlavním celebrantem a Boží Slovo vyhlásil Mons. Krzysztof Dędek, generální vikář plzeňského biskupství.   

Po slavnostní bohoslužbě program pokračoval v sále společnosti LB Minerals a.s. Během odpoledne byl pro všechny návštěvníky připraven raut, kde byla na výběr velká spousta jídel. Pivo teklo proudem a odpolední část oslav zpříjemnila například zpěvačka Hana Bělohoubková z Plesné, vystoupili i žáci ze ZUŠ Luby.

Proběhlo také vyhlášení vítězů fotografické soutěže „Rekonstrukce kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné. Hlavní cenu mobilní telefon získala fotografie č. 44 a její autor Petr Lörincz. 2. místo a pivní lázně pro 2 osoby připadlo fotografií č. 21 a p. Martinovi Voglovi. Bronzovou cenu získala fotografie č. 1 a pí. Jitka Řezáčová, která odnesla poukaz na romantickou večeři na hradě Vildštejn ve Skalné. Všem výhercům blahopřejeme.

Krev v žilách rozproudila děvčata z „Trnky-Brnky“ a k tanci a poslechu až do večera hrála skupina Audioband.

Těšíme se na další akce, které se v rámci projektu č. 92 budou v kostele sv. Jana Křtitele ještě konat.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.