Koncert Koncerty projekt č.92
27. 11. 2018

Požehnání opraveného kostela ve Skalné - 25. listopadu 2018

O uplynulé neděli, 25 listopadu se ve Skalné slavilo. Generální vikář plzeňského biskupství Krzysztof Dędek požehnal nově opravenému kostelu svatého Jana Křtitele.

Přítomní si mohli také vychutnat koncert pražské harfenistky Zbyňky Šolcové. Byla připravena i slavnostní mše, kterou spolu s generálním vikářem Mons. Krzysztofem  Dędkem sloužil farář z Neusorgu Hans Ridl a místní farář Piotr Libner.

 

Po slavnostní bohoslužbě program pokračoval v sále společnosti LB Minerals a.s. Během odpoledne byl pro všechny návštěvníky připraven raut, kde byla na výběr velká spousta jídel. Pivo teklo proudem a odpolední část oslav zpříjemnila například zpěvačka Hana Bělohoubková z Plesné, vystoupili i žáci ze ZUŠ Luby.

Proběhlo také vyhlášení vítězů fotografické soutěže „Rekonstrukce kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné. Hlavní cenu mobilní telefon získala fotografie č. 44 a její autor Petr Lörincz. 2. místo a pivní lázně pro 2 osoby připadlo fotografií č. 21 a p. Martinovi Voglovi. Bronzovou cenu získala fotografie č. 1 a pí. Jitka Řezáčová, která odnesla poukaz na romantickou večeři na hradě Vildštejn ve Skalné. Všem výhercům blahopřejeme.

Krev v žilách rozproudila děvčata z „Trnky-Brnky“ a k tanci a poslechu až do večera hrála skupina Audioband.

Těšíme se na další akce, které se v rámci projektu č. 92 budou v kostele sv. Jana Křtitele ještě konat.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.