Rekonstrukce kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné

  

 

„Jak to u nás žije“ - fotografická výstava z života farnosti Skalná

„Jak to u nás žije“, takový nese název fotografická výstava, kterou můžete navštívit v kostele sv. Jana Křtitele ve Skalné.

Fotografie představuji dění – život ve farnosti Skalná, a  jsou rozdělené do více tematických skupin...

číst dál...

 

 

„Kostel sv. Jana Křtitele – společně bez hranic“ brožura z kulturních akci konaných v rámci projektu číslo 092

V rámci projektu číslo 092 „Kostel sv. Jana Křtitele – místo bez hranic“, za finanční podpory programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014-2020, zůstala vydaná brožura pod názvem „Kostel sv. Jana Křtitele – společně bez hranic, kde najdeme relace ze všech kulturních akci.

číst dál...

 

Brožura z opravy skalenského kostela, anebo co jsme našly ve věži 

V rámci projektu číslo 092 „Kostel sv. Jana Křtitele – místo bez hranic“, za finanční podpory programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014-2020, zůstala vydaná brožura s fotografií z opravy kostela ve Skalné.

číst dál...

 

Fotosoutež

Římskokatolická farnost a město Skalná vyhlašují fotosoutěž o nejzajímavější fotografii z rekonstrukce skalenského kostela. Každý zájemce může zaslat pět snímků. Z došlých fotografií vybere porota tři nejlepší autory a ti budou odměněni. Zájemci mohou svá díla posílat na emailovou adresu: soutez@farnostskalna.cz. Soutěž potrvá do 23. září 2018. ​Soutěžní fotografie můžeš prohlédnout a ohodnotit.

číst dál...

 

Dívali jste se na kostel v posledních dnech?

Vypadá to už zajímavě, nový „moravský“ neboli „cyrilometodějský“ kříž září na obloze a světlé nátěry fasády věže k tomu přidávají krásu.

Při sejmutí makovice z věže kostela jsme objevili tubus „se vzkazem pro budoucnost“, který popisuje historii kostela a města do roku 1901. Doklad je poškozený, po přeložení do českého jazyka bude jeho obsah zveřejněn v dalších číslech skalenského zpravodaje.

Rekonstrukce kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné anebo zahájili jsme stavební práce

Myšlenka o rekonstrukci farního kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné vznikla už dříve. Postupně se zajistila statiku objektu, byla rekonstruována elektroinstalace, prováděly se drobné stavební opravy. Nastal čas, aby dominanta našeho města prošla většími opravami. V loňském roce jsme získali grant prostřednictvím programu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Bavorsko Cíl EÚS 2014-2020.

číst dál...

Je kostel sv. Jana Křtitele ve Skalné naše chlouba nebo břemeno?

Na četné dotazy ohledně oprav našeho kostela chtěly bychom přispět k informovanosti farníků o problémech, které teď máme s kostelem jako stavbou a zároveň poprosit pamětníky, aby se zapojili do debaty o historických souvislostech, abychom tak neudělali nějakou chybu z neznalosti.

číst dál...

Veřejná sbírka na rekonstrukci kostela
sv. Jana Křtitele ve Skalné

Římskokatolická farnost Skalná ve spolupráci s městem vyhlásí veřejnou sbírku. Dárci, kteří přispějí darem větším než 2000Kč, budou umístění (po jejich souhlasu) na pamětní desku v průchodu u hlavního vchodu do kostela. Stejnou „reklamu“ si mohou zajistit i firmy (podmínky rádi zájemcům sdělíme).

Tiskové zprávy k projektu  č. 092 „Kostel sv. Jana Křtitele – místo bez hranic“

Přehled tiskových zprávy tykajících se projektu č. 92: "Kostel sv. Jana Křtitele - místo bez hranic"

číst dál...

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.