Koncerty a akce v rámci projektu

Seznam koncertů a akcí pořádaných v rámci projektu č. 92: "Kostel sv. Jana Křtitele - místo bez hranic", spolufinancovaných Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v programu Přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014-2020

Seznam koncertů a akcí pořádaných v rámci projektu č. 92: "Kostel sv. Jana Křtitele - místo bez hranic" 

 

Skalenské poutní slavnosti 2021

Letošní skalenské poutní slavnosti proběhly  v uvolněné atmosféře 26. června 2021 za účasti  starostky města Skalné Rity Skalové        a starosty obce Neusorg Petera Königa.                    Mši celebroval Mons. Peter Fořt, vikář sokolovský. Po bohoslužbě následoval bohatý kulturní program za účasti  nejen obyvatel Skalné, ale i široké veřejnosti, včetně našich německých přátel.

 

 

 

 

Skalenské poutní slavnosti 2020

Skalenské poutní slavnosti proběhly 27. června 2020. Hostem byl J.M. Filip Lobkowicz O. Praem., opat kláštera  v Teplé. Vzhledem k opatřením v rámci COVIDu 19              se nemohli osobně zúčastnit naši němečtí přátelé. I přes tyto komplikace slavnosti proběhly důstojně a následný program byl příjemným zpestřením        v této nelehké situaci.

 

 

 

 

 

Jarní ozvěny baroka                     a romantismu

Koncert pro violu a varhany v podání Evy Mokré a Martina Matušky přinesl jarní osvěžení a uvolnění po několika měsíčním omezení v důsledku koronavirové krize.

 

 

 

 

Adventní koncert 7. 12. 2019 

V sobotu 7. 12. 2019 od 15:00 hodin proběhl v kostele sv. Jana Křtitele ve Skalné tradiční adventní koncert v provedení Egerländer  Musikanten Ebelsbach.                Na pořádání koncertu v rámci Projektu č. 92 - kostel sv. Jana Křtitele, místo bez hranic, se společně s Římskokatolickou farností Skalná a městem Skalná, také spolek Němců            a přátel německé kultury, za podpory skalenské firmy Kirch & Kirch s.r.o. Koncert se těšil hojné účasti místních i německých přátel hudby.

 

 Pokračování

 

 

 

"Jak to u nás žije" fotografická výstava ze života farnosti Skalná

"Jak to u nás žije", takový název nesla fotografická výstava, kterou jste mohli navštívit v kostele sv. Jana Křtitele ve Skalné do konce listopadu 2019.

 

 

 

V neděli 29. září 2019 na svůj koncert připlula do Skalné folková skupina "Fregata"

Fregata, kapela, která připlula na večírek o obyčejných věcech života a to v neděli 29.září 2019. Takový název nesl úplně poslední koncert v rámci projektu č.92. Kostel sv Jana Křtitele místo bez hranic

 

  Pokračování

 

  

Co se hrálo v baroku - varhanní koncert - Skalná 3. srpna 2019

V průběhu koncertů konaných v kostele sv. Jana Křtitele jsme měli možnost slyšet různé hudební žánry, umělce, či skupiny nástrojů.

Poprvé 3. spna 2019 měl mít své vystoupení kostelní varhaní nástroj, který slíbila přijet rozeznít paní prof. Jitka Chaloupková z Plzně.

Vše nakonec dopadlo jinak, skoro jako v pohádce.

Pokračování

 

Muzika skrze staletí - 13. července 2019

Plzeňská skupina GUTTA zavítala do Skalné v sobotu 13. července 2019 s koncertem Hudba v průběhu staletí. Skupina má v repertoáru skladby středověku i autorů, kteří podle tehdejších hudebních pravidel hudbu skládali v pozdějších dobách.

GUTTA znamená kapka, tak se posluchači po kapkách nořili do proudu hudby, mluveného slova, mohli obdivovat repliky středověkých nástrojů i dobové kostýmy včetně elegantních pánských škorní, které, jak prozradili sami členové skupiny, jsou šity přesně na míru.

Pokračování

 

Skalenské poutní slavnosti 
- 22. června 2019

Skalenské

Sobota 22, června 2019 byla pro Skalnou významným dnem, kdy se završil projekt EU č. 92: Kostel sv. Jana Křtitele – místo bez hranic, z něhož byla financována oprava vnějšího pláště kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné.

Pozvání na slavnostní ukončení projektu přijali starostové partnerských měst Skalná a Neusorg paní Mgr. Rita Skalová a pan Peter König, náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje Daniela Seifertová, zástupce partnerské organizace Mariánskolázeňsko Ing. Josef Švajgl a další hosté.

 

 

Komorní koncert „Zlaté hity populární hudby“ - Trio Divertimento der Chursächsische Philharmonie Bad Elster ve Skalné 25. 5. 2019 

Chursachsische Philharmonie Bad Elster, projekt č. 92 a kostel sv. Jana Křtitele ve Skalné. Tomuto spojení bychom mohli říkat již zlatá klasika, stejně tak jako hitům, které v sobotu 25. května právě ve skalenském kostele zazněly.

 

Pokračování

 

Symfonický koncert „Skvosty klasické hudby“ v podání Chursächsische Philharmonie Bad Elster ve Skalné - 27. 4. 2019

I tentokrát to opravdu stálo za to a do Skalné zavítala známá filharmonie Chursächsische Philhramonie Bad Elster.

Kromě klasických skladeb, které byste u filharmonie čekali, měli návštěvníci možnost slyšet například velice populární skladbu z legendární disneyovky Lví král, kterou nazpíval Elton Johna má název Can you feel the love tonight.

Pokračování

 

Vánoční koncert pěveckého sboru "LUBĚNKY" ve Skalné - 28.12.2018

V pátek 28. prosince 2018 se kostel sv. Jana Křtitele ve Skalné, naposledy v loňksém roce, proměnil v koncertní síň. Tentokrát vystoupil ženský pěvecký sbor Luběnky a zaplněným kostelem tak zněly úžasné skladby, které stylovým způsobem, pomyslně zakončili rok 2018.

Pokračování

 

Adventní koncert
- 8. 12. 2018

V sobotu 8. prosince se v kostele sv. Jana Křtitele ve Skalné rozezněly vánoční melodie, jak klasické, tak i moderní, v podání souboru Egerländer Musikanten z hudebního spolku Harmonie Ebelsbach.

Pokračování

 

 

 

Slavnostní požehnání opraveného kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné - 25. 11. 2018

V neděli 25. listopadu 2018 proběhlo slavnostní požehnání opraveného kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné.

Akci uspořádala Římskokatolická farnost Skalná ve spolupráci s městem Skalná.

Nedělní dopoledne zpříjemnily v kostele nádherné melodie harfy, které zahrála Zbyňka Šolcová. Přítomna byla starostka města Skalná Rita Skalová i starosta partnerské obce Neusorg Peter König.

V 11 hodin a 30 minut proběhla slavnostní mše svatá s požehnáním opravenému kostelu v doprovodu mužského pěveckého sboru z Neusorgu. Hlavním celebrantem a Boží Slovo vyhlásil Mons. Krzysztof Dędek, generální vikář plzeňského biskupství.   

 

Pokračování
 
 
 
 

Muzikoterapie gospelem

-13. 10. 2018

Léčba hudbou, tak nějak by se dal přeložit název muzikoterapie Gospelem, kterou si mohli užít návštěvníci kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné jako další hudební zážitek.

Gospel je spojení několika hudebních žánrů,které jsou typické pro černošskou komunitu a tak v gospelu můžete slyšet prvky Jazzu, soulu ale znatelný je i blues nebo hip hop!

Pokračování

Muzikálové a filmové doteky -18. srpna 2018

Kostelem sv. Jana Křtitele ve Skalné zněly muzikálové a filmové melodie.

Nejznámější melodie ze světových filmů a muzikálů zazněly v sobotu 18. srpna v kostele ve Skalné. Posluchači vyslechli písně v podání Miši Noskové a starosty Nového Kostela Oto Teubera.

Koncert byl pořádán v rámci projektu č. 92 „kostel sv. Jana Křtitele – místo bez hranic“ spolufinancovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální  rozvoj v programu Přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014-2020

Pokračování

 

 

Skalenské poutní slavnosti 

- 23. června 2018

V sobotu 23. června se ve Skalné konala slavnostní pouť ke sv. Janu Křtiteli. Den plný bohatého programu, skvělé zábavy a chutného jídla začal ve 12:30 v kostele sv. Jana Křtitele slavnostní mší svatou jako poděkování za Boží požehnání a to pro ochranu obyvatel města Skalná a okolí. Hlavním celebrantem byl J. M. Filip Zděněk Lobkowicz Opraem, tepelský opat.

Pokračování

 

Symfonický koncert „Filmová hudba“ v podání Chursächsische Philharmonie Bad Elster - 12. května 2018

Během května se na plakátech nejenom ve Skalné objevil Charlie Chaplin a přímo ve Skalné v kostele svatého Jana Křtitele zněla během krásného sobotního odpoledne 12. května od 16ti hodin filmová hudba. O nezapomenutelný zážitek se v rámci projektu č. 92 postaralo Kursaské  klavírní trio z Bad Elsteru.

Pokračování

Symfonický koncert „Barokní hudba“ v podání Chursächsische Philharmonie Bad Elster

- 7. dubna 2018

V sobotu 7. dubna 2018 zazněl další, v pořadí již třetí koncert smyčcového kvinteta Chursächsische Philharmonie (Kurfiřskosaská filharmonie) z německého Bad Elsteru v neo-barokním kostele sv. Jana Křtitele ve Skalné v rámci projektu č. 92 – Místo bez hranic. Tentokráte nesl koncert název „Barokní hudba“, který soubor odehrál celý v slušivých barokních kostýmech s bílými parukami.

Pokračování 

"Vánoční koncert“ v podání ženského pěveckého sboru "Luběnky"  - 29. prosince 2017

Římskokatolická farnost Skalná ve spolupráci s městem Skalná uspořádali poslední pátek roku 2017, 29. prosince od 17.00 hodin další z koncertů v rámci projektu č. 92. Tentokrát návštěvníci mohli slyšet krásné Vánoční písně v podání ženského pěveckého sboru Luběnky. 

Pokračování

Adventní koncert s dechovou hudbou Egerländer Musikanten Ebelsbach - 9. prosince 2017

Slavnostně vyzdobeným skalenským kostelem svatého Jana Křtitele zněl adventní koncert v podání dechového souboru Egerländer Musikanten Ebelsbach. Posluchači si mohli vyslechnout známé i méně známé vánoční melodie. Repertoár Egerländer Musikanten Ebelsbach je široký, hrají koncertní díla, operetní melodie i lidovou hudbu.

Pokračování

"Vsaď život na Krista" - koncert skupiny KOINONIA s Plzně - 14. října 2017

Tentokrát název akce zněl „Vsaď život na Krista“ a program byl připraven od ranních hodin. Na faře ve Skalné došlo k setkání mládeže. Za zmínku stojí bohatý program, kterému přálo skvělé slunečné počasí.

V Kostele, kde program pokračoval i pro širokou veřejnost vystoupila tentokrát kapela Koinonia z Plzně.

Pokračování

Symfonický koncert „Sen noci svatojánské“ v podání Chursächsische Philharmonie Bad Elster - 12. srpna 2017

První koncert umělců z Chursäschsische Philharmonie Bad Elster s názvem Malá Noční hudba měl veliký úspěch. Pro přítomné návštěvníky se stal balzámem na srdci a toho, jak víme, není nikdy dost. A tak se v kostele sv. Jana Křtitele ve Skalné objevili tito skvělí muzikanti znovu. Tentokrát na akci s názvem „Sen Noci Svatojánské“. V sobotu 12. srpna od 17:00 hodin mohli návštěvníci zaslechnout skvělé skladby, jako právě Sen Noci Svatojánské, z opery Královna Víl, od nejvýznamnějšího anglického barokního skladatele Henryho Purcella...

Pokračování

Symfonický koncert „Malá noční hudba“ v podání Chursächsische Philharmonie Bad Elster - 15. července 2017

​Název „Malá noční hudba“ se nejčastěji používá jako označení skladby „Serenáda č. 13 G-dur“ od W. A. Mozarta, kterou Mozart složil pro smyčcové kvarteto a kontrabas a která se po jeho smrti proslavila po celém světě...

Pokračování

Poutní oslava k ctí sv. Jana Křtitele ve Skalné - 24. června 2017

Po mši svaté se plynule přešlo na kulturní program, který byl velice pestrý, a který přilákal mnoho návštěvníků. Představil se oblíbený ženský sbor Luběnky, který provázel i bohoslužbu, dále byla k vidění interaktivní pohádka, do které byly vtaženy především diváci z řad dětí s názvem "Noemova Archa". Zahráli ji umělci ze skupiny "Koinonia Jan Křtitel" Poté přišla na řadu bluesová skupina z Plzně "Old school band". Svůj talent představily i místní tradiční tanečnice lidových a country tanců "Trnky - Brnky". Jako sólová zpěvačka se představila Katty Butaki a nakonec diváky rozproudila i místní skupina "Audioband".

Pokračování

Velikonoční koncert gotické hudby - Musica Vagiantum -16. dubna 2017

Na Boží hod velikonoční, což připadalo na 16. dubna 2017, od 16.00 hodin jsme poslechli gotickou hudbu v podání hudebního seskupení MUSICA VAGANTUM. 
Tento soubor se věnuje interpretaci převážně gotické, ale i renesanční hudby, a to takové, jakou hráli a zpívali potulní studenti, neboli „vaganti“, takže ani tento kulturní zážitek si rozhodně nenechali jsme si ujít.

Pokračování

Velikonoční soutěž: „Velikonoce v Čechách a v Bavorsku“ 

21. 4. 2017 děti z mateřské a základní školy ve Skalné společně s dětmi z dětského domova sv. Josefa v Neusorgu soutěžily ve třech věkově oddělených kategoriích o nejlepší výrobky zachycující tématiku Velikonoc. Tato soutěž byla též součástí projektu č.92 – Kostel sv. Jana Křtitele – „Místo bez hranit“ a nutno dodat, že jejich díla se opravdu povedla. Atmosféra se nesla v přátelském a veselém duchu. V mezičase nás děti těšily svým vystoupením. Zaznělo mnoho písní, básniček a dokonce nám zatačnila děvčata s hudebně pohybového kroužku, který vede pí. učitelka Kateřina Davidová a rozproudily tak celý sál. Už nyní se těšíme na další ročník.

Pokračování

Slavnostní zahájení projektu č. 92: „Kostel sv. Jana Křtitele – místo bez hranic“

 - 19. března 2017

Slavnostní zahájení projektu č. 92 v rámci přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko, cíl EÚS 2014 – 2020 "kostel sv. Jana křtitele - místo bez hranic" 

Pokračování

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.