Koncerty - Akce

Seznam koncertu, akci pořádaných v rámci projektu č. 92: "Kostel sv. Jana Křtitele - místo bez hranic", spolufinancovaných Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v programu Přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014-2020

Seznam koncertu, akci pořádaných v rámci projektu č. 92: "Kostel sv. Jana Křtitele - místo bez hranic"

  

Vánoční koncert pěveckého sboru "LUBĚNKY" ve Skalné - 28.12.2018

Římskokatolická farnost Skalná ve spolupráci s městem Skalná srdečně zvou na poslední letošní koncert v rámci projektu č. 92: „Kostel sv. Jana Křtitele místo bez hranic“. Tentokrát návštěvníci mohou slyšet krásné Vánoční písně v podání ženského pěveckého sboru Luběnky pod vedením pí. Jany Kočárníkové. 

Koncert se koná v kostele sv. Jana Křtitele ve Skalné v pátek 28. prosince 2018 od 17.00 hodin.

Pokračování

 

Adventní koncert
- 8. 12. 2018

Spolek Němců a přátel Německé kultury ve spolupráci s městem Skalná a podpory firmy Kirch & Kirch s.r.o. a farnosti Skalná pořádají v ramcí projektu č. 92 "Kostel sv. Jana Křtitele - místo bez hranic"

Adventní koncert s dechovou hudbou Egerländer Musikanten Ebelsbach

v sobotu 8.12. 2018 od 15 hodin v kostele sv. Jana Křtitele ve Skalné

Pokračování

 

 

 

Slavnostní požehnání opraveného kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné - 25. 11. 2018

V neděli 25. listopadu 2018 proběhlo slavnostní požehnání opraveného kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné.

Akci uspořádala Římskokatolická farnost Skalná ve spolupráci s městem Skalná.

Nedělní dopoledne zpříjemnily v kostele nádherné melodie harfy, které zahrála Zbyňka Šolcová. Přítomna byla starostka města Skalná Rita Skalová i starosta partnerské obce Neusorg Peter König.

V 11 hodin a 30 minut proběhla slavnostní mše svatá s požehnáním opravenému kostelu v doprovodu mužského pěveckého sboru z Neusorgu. Hlavním celebrantem a Boží Slovo vyhlásil Mons. Krzysztof Dędek, generální vikář plzeňského biskupství.   

 

Pokračování
 
 
 
 

Muzikoterapie gospelem

-13. 10. 2018

Léčba hudbou, tak nějak by se dal přeložit název muzikoterapie Gospelem, kterou si mohli užít návštěvníci kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné jako další hudební zážitek.

Gospel je spojení několika hudebních žánrů,které jsou typické pro černošskou komunitu a tak v gospelu můžete slyšet prvky Jazzu, soulu ale znatelný je i blues nebo hip hop!

Pokračování

Muzikálové a filmové doteky -18. srpna 2018

Kostelem sv. Jana Křtitele ve Skalné zněly muzikálové a filmové melodie.

Nejznámější melodie ze světových filmů a muzikálů zazněly v sobotu 18. srpna v kostele ve Skalné. Posluchači vyslechli písně v podání Miši Noskové a starosty Nového Kostela Oto Teubera.

Koncert byl pořádán v rámci projektu č. 92 „kostel sv. Jana Křtitele – místo bez hranic“ spolufinancovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální  rozvoj v programu Přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014-2020

Pokračování

 

 

Skalenské poutní slavnosti 

- 23. července 2018

V sobotu 23. června se ve Skalné konala slavnostní pouť ke sv. Janu Křtiteli. Den plný bohatého programu, skvělé zábavy a chutného jídla začal ve 12:30 v kostele sv. Jana Křtitele slavnostní mší svatou jako poděkování za Boží požehnání a to pro ochranu obyvatel města Skalná a okolí. Hlavním celebrantem byl J. M. Filip Zděněk Lobkowicz Opraem, tepelský opat.

Pokračování

 

Symfonický koncert „Filmová hudba“ v podání Chursächsische Philharmonie Bad Elster - 12. května 2018

Během května se na plakátech nejenom ve Skalné objevil Charlie Chaplin a přímo ve Skalné v kostele svatého Jana Křtitele zněla během krásného sobotního odpoledne 12. května od 16ti hodin filmová hudba. O nezapomenutelný zážitek se v rámci projektu č. 92 postaralo Kursaské  klavírní trio z Bad Elsteru.

Pokračování

Symfonický koncert „Barokní hudba“ v podání Chursächsische Philharmonie Bad Elster

- 7. dubna 2018

V sobotu 7. dubna 2018 zazněl další, v pořadí již třetí koncert smyčcového kvinteta Chursächsische Philharmonie (Kurfiřskosaská filharmonie) z německého Bad Elsteru v neo-barokním kostele sv. Jana Křtitele ve Skalné v rámci projektu č. 92 – Místo bez hranic. Tentokráte nesl koncert název „Barokní hudba“, který soubor odehrál celý v slušivých barokních kostýmech s bílými parukami.

Pokračování 

"Vánoční koncert“ v podání ženského pěveckého sboru "Luběnky"  - 29. prosince 2017

Římskokatolická farnost Skalná ve spolupráci s městem Skalná uspořádali poslední pátek roku 2017, 29. prosince od 17.00 hodin další z koncertů v rámci projektu č. 92. Tentokrát návštěvníci mohli slyšet krásné Vánoční písně v podání ženského pěveckého sboru Luběnky. 

Pokračování

Adventní koncert s dechovou hudbou Egerländer Musikanten Ebelsbach - 9. prosince 2017

Slavnostně vyzdobeným skalenským kostelem svatého Jana Křtitele zněl adventní koncert v podání dechového souboru Egerländer Musikanten Ebelsbach. Posluchači si mohli vyslechnout známé i méně známé vánoční melodie. Repertoár Egerländer Musikanten Ebelsbach je široký, hrají koncertní díla, operetní melodie i lidovou hudbu.

Pokračování

"Vsaď život na Krista" - koncert skupiny KOINONIA s Plzně - 14. října 2017

Tentokrát název akce zněl „Vsaď život na Krista“ a program byl připraven od ranních hodin. Na faře ve Skalné došlo k setkání mládeže. Za zmínku stojí bohatý program, kterému přálo skvělé slunečné počasí.

V Kostele, kde program pokračoval i pro širokou veřejnost vystoupila tentokrát kapela Koinonia z Plzně.

Pokračování

Symfonický koncert „Sen noci svatojánské“ v podání Chursächsische Philharmonie Bad Elster - 12. srpna 2017

První koncert umělců z Chursäschsische Philharmonie Bad Elster s názvem Malá Noční hudba měl veliký úspěch. Pro přítomné návštěvníky se stal balzámem na srdci a toho, jak víme, není nikdy dost. A tak se v kostele sv. Jana Křtitele ve Skalné objevili tito skvělí muzikanti znovu. Tentokrát na akci s názvem „Sen Noci Svatojánské“. V sobotu 12. srpna od 17:00 hodin mohli návštěvníci zaslechnout skvělé skladby, jako právě Sen Noci Svatojánské, z opery Královna Víl, od nejvýznamnějšího anglického barokního skladatele Henryho Purcella...

Pokračování

Symfonický koncert „Malá noční hudba“ v podání Chursächsische Philharmonie Bad Elster - 15. července 2017

​Název „Malá noční hudba“ se nejčastěji používá jako označení skladby „Serenáda č. 13 G-dur“ od W. A. Mozarta, kterou Mozart složil pro smyčcové kvarteto a kontrabas a která se po jeho smrti proslavila po celém světě...

Pokračování

Poutní oslava k ctí sv. Jana Křtitele ve Skalné - 24. června 2017

Po mši svaté se plynule přešlo na kulturní program, který byl velice pestrý, a který přilákal mnoho návštěvníků. Představil se oblíbený ženský sbor Luběnky, který provázel i bohoslužbu, dále byla k vidění interaktivní pohádka, do které byly vtaženy především diváci z řad dětí s názvem "Noemova Archa". Zahráli ji umělci ze skupiny "Koinonia Jan Křtitel" Poté přišla na řadu bluesová skupina z Plzně "Old school band". Svůj talent představily i místní tradiční tanečnice lidových a country tanců "Trnky - Brnky". Jako sólová zpěvačka se představila Katty Butaki a nakonec diváky rozproudila i místní skupina "Audioband".

Pokračování

Velikonoční koncert gotické hudby - Musica Vagiantum -16. dubna 2017

Na Boží hod velikonoční, což připadalo na 16. dubna 2017, od 16.00 hodin jsme poslechli gotickou hudbu v podání hudebního seskupení MUSICA VAGANTUM. 
Tento soubor se věnuje interpretaci převážně gotické, ale i renesanční hudby, a to takové, jakou hráli a zpívali potulní studenti, neboli „vaganti“, takže ani tento kulturní zážitek si rozhodně nenechali jsme si ujít.

Pokračování

Velikonoční soutěž: „Velikonoce v Čechách a v Bavorsku“ 

21. 4. 2017 děti z mateřské a základní školy ve Skalné společně s dětmi z dětského domova sv. Josefa v Neusorgu soutěžily ve třech věkově oddělených kategoriích o nejlepší výrobky zachycující tématiku Velikonoc. Tato soutěž byla též součástí projektu č.92 – Kostel sv. Jana Křtitele – „Místo bez hranit“ a nutno dodat, že jejich díla se opravdu povedla. Atmosféra se nesla v přátelském a veselém duchu. V mezičase nás děti těšily svým vystoupením. Zaznělo mnoho písní, básniček a dokonce nám zatačnila děvčata s hudebně pohybového kroužku, který vede pí. učitelka Kateřina Davidová a rozproudily tak celý sál. Už nyní se těšíme na další ročník.

Pokračování

Slavnostní zahájení projektu č. 92: „Kostel sv. Jana Křtitele – místo bez hranic“

 - 19. března 2017

Slavnostní zahájení projektu č. 92 v rámci přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko, cíl EÚS 2014 – 2020 "kostel sv. Jana křtitele - místo bez hranic" 

Pokračování

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.